.
Творба на Стефан Кулев
.
Галерията на Ева е изискано пространство за хора с вкус към артистичните приключения. Разположена в сърцето на морската столица – Варна, галерията е гостоприемно отворена за творци, ценители, клиенти, зрители, които обичат красивото.
Галерията на Ева е открита на 10 декември 2010 година с обща експозиция живопис и скулптура на десет от най-добрите съвременни български артисти: Ванко Урумов, Милко Божков, Явор Цанев, Георги Лечев, Светлин Ненов, Мария Чакърова, Стефан Кулев, Михаил Лалов, Венелин Иванов и Момчил Мирчев. Още в началото на творческия й път, приятели на арт салона станаха представители на културния, бизнес и административен елит на региона.
Галерията представя съвременни автори от България и чужбина и стари майстори. Разполага с богат фонд от творби на български художници – живопис, скулптура и графика, които периодично излага в общи експозиции.
Стилният интериор на салона с площ от 150 м² е издържан в ненатрапчивата пастелна гама и съвременните решения на минималистичния дизайн. Разчупеното вътрешно пространство е подходящо за организиране както на по-мащабни изложби, включващи и големоформатни творби, така и на по-камерни експозиции. Атмосферата на галерията предразполага към срещи между визуалното изкуство с камерни музикални изяви и литературни хепънинги.
През топлите сезони гостите се посрещат и в стилно аранжирания двор, част от цялостния облик на Галерията на Ева като съвременен арт център... И още
.
Текстилното пано „Ръцете на моите приятели” - изработено на ръка от Ева, съчетава в себе си приятелския дух на изложбата и личното отношение на приятелите към Ева.
.
Към Светлината в периода на зрелостта на Мария Чакърова
Към 36 уникални платна на Ванко Урумов в Галерията на Ева
Към Международния творчески проект Енциклопедия на българите
.
Страницата на сайта "Галерията на Ева" подготви Николай Увалиев като част от Виртуален музей "Култура Варна - минало, настояще и бъдеще" и е принос към кандидатурата на Варна за културна столица на Европа. Ползвана е информация от официалния сайт на галерията и от Интернет.
Стена за коментари
Трябва да сте член на Паметта на българите, за да добавяте коментари!
Включи се в Паметта на българите