Д-р Стефан Гайд е роден през 1960 г. в София. Създател и директор на Института по трансцендентна наука и съосновател на Академия Орфика с директор акад. Цветан Гайдарски, работещи най-вече в областта на тракийската наука и тракийското изкуство. Те също така се занимават със синхронизиране на физическата и духовната реалност. Един от последните проекти, разглеждани от тях, е за предпотопната цивилизация около Черно море.
Изследванията на д-р Гайд относно тракийската писменост, език, култура и произход на българската нация доказват, че траките са имали свое писмо, което се е употребявало от жреците им и то предхожда с две хиляди години египетското. По-късно знаците на това писмо са възприети от Египет, съществуват там дълго без промяна, но после биват стилизирани в по-различен калиграфски вариант.
.
Изследователят стига също и до извода, че върху плочката от Градешница /пази се във Врачанския музей/ с пиктограмите за Бог, Завет и Орфей е изписан Заветът между Орфей и Бога. И че това е кивотът на Орфеевия Завет. Но и този и доста други артефакти /от културите на Градешница, Караново и Тартария, Румъния – съставящи неолитната култура в Югоизточна Европа/, досега не са били разчетени, понеже никой от учените не е правил опит да разчете тези знаци през египетското писмо, което е абсолютно аналогично с тракийското. Декодирането на писмото на траките д-р Гайд започва с изследване на тракийска плочка, съхраняваща се в Британския музей. Това е плочка на цар Тцер, върху която се наблюдава тракийското „Т”, идентично и със същата буква от кирилицата. Този йероглиф има значение: „Тракия – земя на Божествените Слова“. Това е
.
Най-старият кивот в света, съхраняван в Британския музей... И още
.
Към Тайната на сътворението и бъдещите поколения българи
Към Кивотът на Сътворението намерен в България
Към Тракийското писмо е по-старо от египетското с 2000 години
Към Международния творчески проект Енциклопедия на българите
.
Профилът на д-р Стефан Гайд
подготви Николай Увалиев в знак на уважение към неговите научни изследвания. Редакцията не споделя редица негови духовни възгледи, но обективно отчита приноса му към древната тракийска история.
Стена за коментари (1 коментар)
Трябва да сте член на Паметта на българите, за да добавяте коментари!
Включи се в Паметта на българите
Good Day,
How is everything with you, I picked interest on you after going through your short profile and deemed it necessary to write you immediately. I have something very vital to disclose to you, but I found it difficult to express myself here, since it's a public site.Could you please get back to me on:( mr.frankkwabena202@gmail.com ) for the full details.
Have a nice day
Thanks God bless.
Mr.Frank.